O firmie

GRABEXIM - polski producent natrysków bezpieczeństwa

Produkujemy natryski bezpieczeństwa ze stali kwasoodpornej. Są to produkty najwyższej jakości, które są dostosowane do obowiązujących przepisów i spełniają wszystkie wymogi formalne. Ponieważ wszystkie elementy są produkowane w Polsce ich ceny są niższe o kilkadziesiąt procent od importowanych natrysków wykonanych ze zwykłej stali ocynkowanej. Posiadamy w ofercie oczomyjki montowane do ściany, prysznice bezpieczeństwa, natryski na wężu, natryski laboratoryjne, montowane na kran, zestawy oczomyjka + prysznic.

Na wszystkie natryski bezpieczeństwa firmy Grabexim udzielamy 10 lat gwarancji.

Wszystkie urządzenia produkowane są w naszym zakładzie produkcyjnym w Gdańsku. Od początku postawiliśmy nacisk na najwyższą jakość produktów, które eksportujemy do wielu krajów w tym Szwajcarii i USA. Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie stal nierdzewną.

Kupując w naszej firmie unikniesz pułapek, w które wpadają osoby zamawiające natryski bezpieczeństwa u naszej konkurencji, takich jak:

Pułapka 1. Znaki BHP bez polskiej instrukcji - nie u nas.

Każdy nasz natrysk bezpieczeństwa posiada atest PZH oraz deklarację zgodności z normą PN-EN 15154-1:2006 dla pryszniców oraz PN-EN 15154-2:2006 dla myjek do oczu, do każdego urządzenia załączamy tabliczkę informacyjną z instrukcją obsługi w języku polskim. Nasza konkurencja oferuje jedynie tabliczki z samym obrazkiem, co jest kwestionowane przez służby sanitarne. Często otrzymujemy prośby o sprzedaż samych znaków BHP z polską instrukcją, od klientów, którzy kupili gdzieś indziej -  musimy odmawiać.

Pułapka 2.  Pseudo-antykorozyjne powłoki - nie u nas.

Natryski bezpieczeństwa wyprodukowane w naszej firmie są w całości wykonane ze stali nierdzewnej i nie muszą posiadać żadnych dodatkowych powłok ochronnych . Zwykłej stali nie wykorzystujemy w ogóle. Nieuczciwi sprzedawcy reklamują swoje natryski ze zwykłej stali z zewnętrzną powłoką z poliamidu jako "niekorodujące". Urządzenia te ładnie wyglądają na zewnątrz, ale nie posiadają tej powłoki od środka i tam metal się szybko utlenia. Jeden z naszych klientów, który kupił u konkurencji taki natrysk "z powłoką poliamidu" reklamowany jako "Natryski bezpieczeństwa, które nie rdzewieją" już po miesiącu wyrzucił go na śmietnik - natrysk rozpadł się od środka. Zastąpiliśmy go naszym urządzeniem. Klient jest zadowolony do dziś.

Pułapka 3. Cieknące zawory - nie u nas.

Przy produkcji naszych natrysków stosujemy zawory najlepszego europejskiego producenta. Konkurencyjne chińskie natryski posiadają kiepskiej jakości zawory, które puszczają po paru latach i trzeba je wymieniać za duże pieniądze. Nigdy nie mieliśmy reklamacji żadnego zaworu w naszych urządzeniach, kilkakrotnie pomagaliśmy wymieniać zawory w "chińczykach".

Pułapka 4. Żółty kolor zarezerwowany dla rur gazowych - nie stosujemy go.

Nasze natryski są w naturalnym kolorze polerowanej stali nierdzewnej i są z daleka dobrze widoczne. Nasza konkurencja oferuje natryski, których rury są pomalowane na żółto. Niestety kolor żółty jest w Polsce zarezerwowany dla rur gazowych, i takie chińskie natryski nie przechodzą odbioru technicznego, trzeba zainwestować dodatkowo w farbę w innym kolorze.

Pułapka 5. Plastik jest dobry do produkcji zabawek a nie natrysków bezpieczeństwa - nie stosujemy go.

Nasze natryski posiadają czasze pryszniców oraz misy oczomyjek ze stali nierdzewnej. W obu elementach stosujemy zawijany rant na skraju części, co usztywnia okrągłą konstrukcję. U konkurencji misy oczomyjek są z plastiku i wyszczerbiają się. Podobnie jest z czaszami pryszniców bezpieczeństwa, po paru latach pękają. Dyskusyjna jest też sprawa, czy plastikowa czasza natrysku jest w stanie ugasić palącego się człowieka czy wcześniej nie stopi się sama. Tam gdzie chodzi o bezpieczeństwo nie można stosować plastikowych elementów natrysków bezpieczeństwa. Nie wspominając, że importerzy tych urządzeń każą sobie słono płacić  za takie plastikowe wynalazki, chwaląc się, że ich plastiki są ze stabilizatorami UV - czyli, że kolor nie wyblaknie - ale czy naprawdę o to chodzi.

Wszystkie modele natrysków bezpieczeństwa posiadamy na stanie w dużej ilości. Dostawa na następny dzień to standard.

 

 

 

 

 

Grabexim Grabexim - polski producent natrysków bezpieczeństwa © 2021